Paar mõtet õppejõududele

Kaua sa ikka jõuad lugeda kodutööde blogisid, mis sisult, ütleme ausalt, on äärmiselt sarnased, kui isegi mitte üks ühele, sest algmaterjal, millele tuginedes oma postitused lõime, oli meil kõigil sama.
Kuid ei vaidle vastu, alati leidub erandeid. Ja leiduski.

Seetõttu ongi mul äärmiselt hea meel, et suhteliselt varakult hakkas teatud grupp kaasüliõpilasi, lisaks kodutöödel ka muud huvitavat oma postitustesse lisama- videod, lingid erinevatele lehtedele, toodi välja omi mõtteid nn. ´´lisalugemisest´´jne.

Minu silmis tõusid esiotsi just need blogid, kust leidsin ka peale kodutööde muud huvitavat. Lisalugemine annab blogile väärtust juurde- muudab selle huvitavaks ja kutsub seda lugema ning kommentaare jagama.

Kahju on ainult sellest, et arutelude võimaluse tekkimisest jäi vajaka. Inimesed oleksid võinud julgemalt oma kaaslaste blogisid kommenteerida ja neile tagasisidet anda.
Nagu kursakaaslane Mädleen oma blogis kirjutab, et raske on millegi üle diskuteerida, kui kõik kirjutavad sama juttu. Seega nõustutakse üksteisega ning arutlusmoment jääbki ära.

Samas võib siin kõrvutada teise kursakaaslase Saskia head ideed, et ehk tuleks õppejõududel materjalide lugemine gruppide vahel ära jaotada, sest see muudaks kaasõpilaste blogide lugemise huvitavamaks.

Minul endal poleks selle vastu midagi, kui blogimine jätkuks nö. kohustuslikus korras. Esimene proovikivi on ületatud. Nüüd on meil kõigil juba maitse suus, et kuidas asi peaks välja nägema ning edasi saame ainult paremuse poole püüelda!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s