Steve Jobs ´´You´ve got to find what you love´´

Täna oli kindel plaan kirjutada oma mõtetest, mis tekkisid peale Bergeri artikli lugemist. Kuid hommikul, kui kõik võimalikud uudisteportaalid olin avanud, et end maailmas toimuvaga kurssi viia, olin šokeeritud, kui Delfist vaatas mulle vastu pommuudis, ´´ Suri Apple’i asutaja ja endine tegevjuht Steve Jobs´´.

Sinna need minu mõtted ja Berger ka kadusid.

Alles eile olin ju sealt samast Delfist lugenud artiklit, ´´Apple pettis iPhone 4S-iga turgude ootusi´´ ning mõelnud milline uskumatu mees on Steve Jobs ja nüüd täna, siis selline uudis. Raske uskuda….

Steve Jobs on öelnud kuldaväärt sõnad, ´´You´ve got to find what you love´´. See on mõte, mille peale olen palju mõelnud, eriti tänasel päeval.
Jobs´il on tuline õigus, me kõik peame leidma selle miski, mis valmistab meile elus rõõmu ja mis teeb meid õnnelikuks. Olgu see siis pere, lapsed, karjäär või mistahes muu.

Oleks oluline, et inimesed valiksid endale töökohad ja töö, mida nad naudivad ja mida nad teha tahavad. Milleks on sul vaja hakata kassapidajaks, kui sa ei suuda oma tööd naeratus näol teha ja viisaka ´´tere´´ asemel tuleb üle huulte lihtsalt mingi mühatus, kui sedagi.

Keegi ei sunni meid vägisi kassapidajateks või ettekandjateks või kelleks iganes hakkama. Oma valikud teeme me kõik ise.
Otseloomulikult saan ma aru, et kõik ei saa juhtivatel positsioonidel töötada ja kohe ülemusteks hakata. Aga tee selleks midagi, et sinna jõuda. Sea oma prioriteedid kõrgemale ja pürgi ´´tähtede´´ poole. Kes teeb, see ka saab, ainult tahtmist ja tegutsemist on vaja.

Olen päris tihti kohanud selliseid inimesi, kellel on justkui otsaette kirjutatud ´´ma vihkan seda tööd; ma ei taha seda teha; teeksin kõike muud, aga mitte ainult seda´´.
Sellistes olukordades tahaks neile öelda, ´´Mida sa passid siin ja raiskad oma aega? MINE JA TEE JA OLE ÕNNELIK!´´.

Steve Jobs oli mees, kes pani meid mõtlema, kes uskus endasse, kes sai kõigega hakkama. Ta oli mees, kes JÄTTIS MAAILMASSE OMA JÄLJE!

Advertisements

2 thoughts on “Steve Jobs ´´You´ve got to find what you love´´

 1. Loomulikult ei saa sundida kedagi teist mingit tööd tegema, kuid tihtilugu pole inimestel lihtsalt muud võimalust, sest elu juhtub.
  Kõigil on vaja raha, et elada. Kuniks inimene ei leia endale meelepärast tööd või ei oma piisavalt haridust, peavad ka nemad hakkama saama. Loomulikult tuleb pürgida parema ja sobivama poole, kuid väga paljudel inimestel tänapäeva ühiskonnas puuduvad selleks majanduslikud võimalused, et ennast piisavalt harida või antud hetkel lihtsalt puudub tööturul nõudlus nende ihaldatud ametikohtadele.

  Me ei tea kunagi, millisel hetkel me negatiivset töötajat kohtame. Äkki ta sai just teada halva uudise või läks kaaslasest lahku, võib-olla teatas ülemus talle, et ta palka vähendatakse või tööpäevi pikendatakse?
  Mõistlikum oleks muuta enda suhtumist taolistesse töötajatesse ja neile siiski naeratada ja omapoolsed tänusõnad lausuda. Milleks rikkuda enda tuju ja teise inimese tuju veelgi halvemaks teha?

  • Tänan Sind, hea kommentaari eest!

   Alati ei ole vaja pugeda halva majanduse või puuduva hariduse taha. On küllaga ´´tegijaid´´, kellel puudub sootuks haridus ja nemad tulevad oma eluga ideaalselt toime.
   Hoopis tähtsam ja olulisem, mis on kogu jutu point, on see, kuidas inimene tuleb raskustega toime ja suudab ebasoodsa olukorra enda kasuks pöörata. Oskab halvast kasu lõigata ja sellest tulemusrikkalt välja tulla.
   Mina mõtlen pigem nii, et iga halb asi on millegi jaoks hea ning pikemas perspektiivis võib see hoopis kasu tuua.

   Kuid inimesed ja nende mõttemaailmad on erinevad- kes on ambitsioonikad, kes mitte; kes tahavad rohkem, kes vähem; kelle eesmärk on midagi saavutada, kes tahab lihtsalt oma asja ajada…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s